Politechnika Rzeszowska zaprasza potencjalnych wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi sekwencjonowania nowej generacji i analizy danych poprzez kompleksowe zorganizowanie i przeprowadzenie eksperymentu badawczego pn. Sekwencjonowanie nowej generacji i analizy danych - od DNA do wyników.
Zakres usługi sekwencjonowania powinien obejmować wszystkie niezbędne procedury, czynny udział członków zespołu w eksperymencie oraz przedstawienie wyników eksperymentu w zakresie:
1) Przygotowanie DNA do sekwencjonowania;
2) Ocena jakościowa i ilościowa materiału do sekwencjonowania nowej generacji;
3) Przygotowanie bibliotek do sekwencjonowania nowej generacji;
4) Obsługa aparatu do sekwencjonowania nowej generacji;
5) Analiza uzyskanych danych z sekwencjonowania nowej generacji;
6) Opracowanie uzyskanych wyników.
Cała usługa powinna obejmować zarówno część przygotowawczą do eksperymentu jak i część praktyczną zrealizowaną na miejscu u zamawiającego (Rzeszów, Politechnika Rzeszowska). Uczelnia udostępni niezbędne miejsce do realizacji eksperymentu.
Wymagania związane z realizacją usługi
(warunki konieczne, które muszą zostać spełnione):
- realizacja eksperymentu sekwencjonowania powinna być prezentowana w języku polskim,
- osoba(y) biorąca(e) (mi. jedna osoba) udział w badaniu i realizacji eksperymentu sekwencjonowania powinna(y) posiadać odpowiednie doświadczenie teoretyczne i praktyczne:
- pracownik/cy jednostki naukowej zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę;
- wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku biotechnologia;
- minimum 10 letnie doświadczenie w pracy, w jednostce naukowej kat. A+ (wcześniej: kat. 1)
- doświadczenie w sekwencjonowaniu genomów potwierdzone min. 5 publikacjami z tego zakresu.
Cała operacja sekwencjonowania - usługa badawcza i eksperyment, w tym: pozyskanie, przygotowanie danych, ocena próbek, użycie aparatu sekwencjonującego, analiza i opracowanie wyników powinno być zrealizowane w Rzeszowie, na Politechnice Rzeszowskiej. Zamawiający udostępni salę do przeprowadzenia eksperymentu badawczego i sekwencjonowania oraz niezbędne urządzenia.
Ustalenie szczegółowych warunków przebiegu usługi badawczej oraz sprawdzenie sali pod kątem poprawności stanowiska eksperymentalno-badawczego, winno być zrealizowane dzięki uprzedniej wizycie w placówce Zamawiającego (ok. 7 dni przed rozpoczęciem badania).
Ze względu na specyfikę badania oraz zakres niezbędnych do wykonania czynności powinno ono być zrealizowane min. w ciągu 4-ech dni.
Należy przedłożyć Zamawiającemu krótką fotorelację z realizacji badania.
Wszystkie informacje można znaleźć na stronie:
http://ogloszenia.propublico.pl/ZamawiajacySzczegoly.aspx?id=231&noarchive=true