Strona: Zapraszamy studentów do udziału w projekcie naukowym / Zakład Systemów Złożonych

Zapraszamy studentów do udziału w projekcie naukowym

2022-01-12
Patroni projektu

Program grantowy na prace B+R jednostek naukowych Podkarpackiego Centrum Innowacji Nabór N3 (2021)

Ogłoszenie o naborze do projektu naukowego N3_077:

Technika QSAR w doborze proporcji biopromocyjnych bakterii celem stworzenia innowacyjnego eko-nawozu

Student (stażysta) - bioinformatyk / biostatystyk (1 osoba)

Zakres obowiązków:

• zapoznanie się z metodologią, literaturą oraz dostępnymi narzędziami QSAR
  • lektura aktualnych publikacji w temacie (mikrobiologia, konsorcja bakteryjne, synergizm)
  • stworzenie (ze wsparciem Opiekuna) modelu QSAR dostosowanego do problemu i danych
  • dobór (wraz z Opiekunem) odpowiednich narzędzi bioinformatycznych QSAR
  • uczestnictwo (wraz z Opiekunem) w projektowaniu i analizie eksperymentu QSAR
  • walidacja otrzymanego modelu QSAR
  • opracowanie wyników analiz, dostarczenie raportów oraz pożądanych statystyk
  • współpraca z pracownikami naukowymi WCh PRz oraz WRiB SGGW
  • w miarę dostępnego czasu, lektura aktualnych publikacji (statystyka, biostatystyka, QSAR)
  • w miarę dostępnego czasu, lektura aktualnych (mikrobiologia, konsorcja bakteryjne, synergizm)

Wymagania:

• student PRz, studiów II stopnia*, na kierunku: informatyka / matematyka / biotechnologia, bądź II lub III roku, kierunku inżynieria i analiza danych
  • znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie B2 (mile widziany certyfikat)
  • znajomość przynajmniej jednego języka programowania: R, C++, Python, Matlab
  • zainteresowanie bioinformatyką oraz biostatystyką
  • mile widziane: doświadczenie w środowisku Linux/Unix/BSD (bash, awk, sed, regexp, grep)
  • mile widziany: udział w: projektach naukowych / publikacjach / stażach / kołach naukowych
  • mile widziane: doświadczenie zawodowe (informatyka, biotechnologia lub branże pokrewne)
  • dyspozycyjność (modulo: zajęcia na studiach), w tygodniu (w okresie: 1 II 2022 - 30 IV 2022 r.)
  • motywacja do pracy i chęć uczenia się

Zapewniamy:

• możliwość udziału w unikatowym na Podkarpaciu projekcie bioinformatycznym i biotechnologicznym
  • wynagrodzenie naukowe (1000 PLN “brutto brutto” /mies )
  • opiekę naukową (Kierownik Projektu posiada stopień naukowy doktora bioinformatyki)
  • współautorstwo w renomowanej publikacji w czasopiśmie z listy filadelfijskiej
  • możliwość wykorzystania badań w pracy dyplomowej (jako jej część lub całość)
  • realna możliwość kontynuacji pracy naukowej (po obronie), na Uczelni

Wymagane w konkursie dokumenty (wymienione w Regulaminie) należy złożyć osobiście w Zakładzie Systemów Złożonych, WEiI PRz, (bud. F, pokój 307), do dn. 17 I 2022 r. Procedura wyłonienia kandydatów zakończy się do dn. 21 I 2021 r.  O wyniku rekrutacji, P.T. Kandydaci zostaną poinformowani drogą e-mailową.

W razie wątpliwości lub jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z Kierownikiem Projektu: dr Michałem Piętalem: m.pietal@prz.edu.pl, 17-7432173 .

* status ten może również zostać nabyty w przyszłości, nie później jednak, niż w dn. 28 II 2022 r.