Strona: Wystąpienie pracownika ZSZ na konferencji CMES '22 / Zakład Systemów Złożonych

Wystąpienie pracownika ZSZ na konferencji CMES '22

2022-11-27
Logo CMES

W dniach 24-26 listopada w Zamościu odbywała się VII edycja konferencji Computational Methods in Engineering Science International Conference (CMES).

Organizatorami konferencji byli Katedra Termodynamiki, Mechaniki Płynów i Napędów Lotniczych, Katedra Podstaw Konstrukcji Maszyn i Mechatroniki, Katedra Inżynierii Materiałowej (Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej), Katedra Informatyki (Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej), Katedra Organizacji Przedsiębiorstw (Wydział Zarządzania Politechniki Lubelskiej), Katedra Inżynierii Energii Odnawialnej oraz Katedra Przerobu Biomasy i Odpadów na Biopaliwa (Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Lubelskiej), a także Katedra Płatowców i Silników Lotniczych (Wydział Lotniczy Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych).

Głównym celem konferencji CMES jest rozwój nauk inżynierskich, technik numerycznych i eksperymentalnych, poszerzanie doświadczeń i dobrych praktyk przez przedstawicieli środowiska naukowego i przemysłu. Konferencja umożliwia wymianę wiedzy pomiędzy różnymi ośrodkami badawczymi krajowymi i zagranicznymi reprezentującymi różne dziedziny nauk inżynierskich i technologii.

Prezentacje artykułów odbywały się w budynku Akademii Zamojskiej - uczelni publicznej istniejącej od 2021 roku, która nawiązuje swoimi tradycjami do istniejącej w latach 1594–1784 Akademii Zamoyskiej.

W drugim dniu konferencji został zaprezentowany artykuł:

Using inconsistency reduction algorithms in comparison matrices to improve the performance of generating random comparison matrices with a given inconsistency coefficient range

Autorstwa naszych pracowników: mgr inż. Pawła Kuraś oraz mgr inż. Alicji Gerki. Prezentację wygłosił mgr inż. Paweł Kuraś.

Oprócz prezencji podczas konferencji, artykuł zostanie opublikowany również w czasopiśmie Advances in Science and Technology Research Journal (100 pkt, lista MEiN).

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy już teraz do udziału w przyszłorocznej edycji tej konferencji, szczególnie w obliczu startującego programu Via Carpatia, który zakłada zwiększoną aktywność współpracy pomiędzy Politechniką Rzeszowską, Politechniką Białostocką oraz właśnie Politechniką Lubelską, która była głównym organizatorem tej konferencji. To idealna okazja do nawiązania nowych kontaktów i inicjalizacji nowych projektów naukowych.