Strona: Współpraca Zakładu Systemów Złożonych z Vintraco JSC Wietnam / Zakład Systemów Złożonych

Współpraca Zakładu Systemów Złożonych z Vintraco JSC Wietnam

2023-10-27
Logo Vintraco JSC Wietnam

Spotkanie Reprezentantów Politechniki Rzeszowskiej i Vintraco JSC

W ramach realizacji umowy współpracy pomiędzy Politechniką Rzeszowską a wietnamską firmą Vintraco JSC (VIETNAM AVIATION TRAINING HUMAN RESOURCES JSC) reprezentowaną przez dyrektora Vintraco JSC Do Minh Tam, wicedyrektora Nguyen Dinh Ba, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej Luong Hoang Ha i koordynatora umowy Luong Tuan Duc w dn. 19 października odbyła się prezentacja potencjalnych możliwości współpracy z Zakładem Systemów Złożonych WEiI PRz.

Prezentacja Możliwości Badawczych w Laboratoriach WEiI PRz

W Laboratorium Sieci Komputerowych na Wydziale Elektrotechniki i  Informatyki goście mieli możliwość obejrzenia stanowiska Internetu Wszechrzeczy (IoE) tworzącego unikatowy system do powadzenia badań podstawowych, eksperymentalnych prac rozwojowych i świadczenia usług o charakterze komercyjnym w zakresie wysokowydajnych systemów i sieci komputerowych z uwzględnieniem problematyki cyberbezpieczeństwa. Następnie zwiedzili Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości dla studentów i pracowników do realizacji projektów oraz prac dyplomowych w zakresie wirtualnej rzeczywistości oraz Laboratorium Naukowo-Badawcze i Dydaktyczne AssecoLab realizujące badania oraz prace dotyczące zagadnień z zakresu optymalizacji kodu zaawansowanych aplikacji, projektowania, implementacji i optymalizacji systemów informatycznych klasy enterprise zbudowane wspólne z Asseco Poland SA z siedzibą w Rzeszowie.

Więcej szczegółów na stronie: