Strona: Wizyta uczniów z Colegiul National "Carol I", Craiova, Rumunia / Zakład Systemów Złożonych

Wizyta uczniów z Colegiul National "Carol I", Craiova, Rumunia

2022-11-28

W dniach 21.11.2022 - 25.11.2022 W Rzeszowie gościła grupa 12-u uczniów z Colegiul National "Carol I", Craiova, Rumunia w ramach wymiany partnerskiej organizowanej poprzez program Erasmus+ learning programme for group activities, Project code: 2021-1-RO01-KA121-SCH-000007185. Byli to licealiści (15-16 lat) z klas o profilu: matematyka-informatyka, filologia dwujęzyczna angielska i dwujęzyczna francuska, nauki przyrodnicze. Wizyta miała na celu wypełnienie następujących potrzeb edukacyjnych grupy studentów:

• rozumienie różnorodności kulturowej, różnic,
  • eliminacja dyskryminacji,
  • zaangażowanie w życie społeczeństwa,
  • znajomość mechanizmów aktywnego obywatelstwa,
  • umiejętności społeczne, obywatelskie, międzykulturowe,
  • innowacyjne metody uczenia się, praktyczny charakter uczenia się, poprzez powiązanie treści naukowych z konkretnym kontekstem otoczenia,
  • efektywna nauka dzięki nowym technologiom,
  • krytyczne myślenie, autonomia, aktywne zaangażowanie w naukę,
  • wymiana praktyk i wspólne uczenie się z młodymi ludźmi z krajów europejskich,
  • wzrost motywacji do nauki języków obcych jako sposobu dostępu do wiedzy na międzynarodowym rynku pracy,
  • podejścia transdyscyplinarne i elementy pedagogiki projektowej,
  • zachowania sprzyjające ochronie środowiska i zrównoważonemu rozwojowi społecznemu.

We czwartek, 24.11 uczniowie zwiedzali Wydział Elektrotechniki i Informatyki PRz oraz laboratoria Zakładu Systemów Złożonych.