Strona: Stacjonarne spotkanie zespołu realizującego projekt InCyT / Zakład Systemów Złożonych

Stacjonarne spotkanie zespołu realizującego projekt InCyT

2023-09-06
Logo: Fachhochschule Sankt Pölten w Austrii

Ostatnie już stacjonarne spotkanie zespołu projektowego realizującego projekt InCyT odbyło się w dn.: 31.08-01.09.2023 r. w Fachhochschule Sankt Pölten w Austrii. Uniwersytet Nauk Stosowanych (politechnika) w St. Pölten jest instytucją oferującą szkolnictwo wyższe w obszarach technologii kolejowej i mobilności, nauk o zdrowiu, informatyki i bezpieczeństwa, cyfrowego biznesu i innowacji, mediów i technologii cyfrowych oraz nauk społecznych. Kształci około 3.700 studentów w ramach różnych programów studiów i programów dokształcania. Sankt Pölten to miasto powiatowe w północno-wschodniej Austrii, stolica kraju związkowego Dolna Austria oraz siedziba powiatu St. Pölten-Land. Leży nad rzeką Traisen (dopływ Dunaju), ok. 60 km na zachód od Wiednia. Liczy 52,15 tys. mieszkańców.

W czasie dwudniowego spotkania roboczego w czasie debat, dyskusji i analiz podsumowano zakres dotychczas wykonanych prac oraz niezbędne kroki finalizujące projekt. Do tej pory wymiernym efektem współpracy jest opracowanie zestawu szkoleń praktycznych dla pracowników i menadżerów MSP w zakresie podnoszenia ich kompetencji w obszarze cyberbezpieczeństwa. Aktualnie trwają pracę nad przeniesieniem przygotowanych rozwiązań do ram kwalifikacji dla szkolnictwa wyższego.

Zakład Systemów Złożonych PRz reprezentował dr hab. inż. Dominik Strzałka, prof. PRz, koordynator projektu ze strony Politechniki Rzeszowskiej.