Strona: Spotkanie zespołu ekspercko-konsultacyjnego do spraw realizacji projektu edukacyjnego RaP STEAM / Zakład Systemów Złożonych

2023-12-20
Spotkanie w Urzędzie

13 grudnia 2023 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie zorganizowano spotkanie zespołu ekspercko-konsultacyjnego do spraw realizacji projektu RaP STEAM – robotyka i programowanie w szkołach podstawowych z terenu województwa podkarpackiego realizowanego z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele instytucji edukacyjnych, naukowych i samorządowych realizujących projekt tj. PZPW w Rzeszowie, Politechnika Rzeszowska, Gmina Grodzisko Dolne i Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie – Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz.

Głównym celem spotkania było przestawienie członkom zespołu:

• stanu realizacji projektu RaP STEAM – od rekrutacji szkół do decyzji o dofinansowaniu;
  • założeń merytorycznych wynikających z wniosku o dofinansowanie-
  • postępów sposobu realizacji zadania związanego z opracowaniem innowacji pedagogicznej.

Przedstawiciel Politechniki Rzeszowskiej, dr hab. inż. Dominik Strzałka zaprezentował założenia merytoryczne i specyfikację innowacji pedagogicznej dotyczącej nauczania informatyki i realizacji zajęć pozalekcyjnych w klasach IV – VIII szkoły podstawowej w oparciu o robotykę edukacyjną zawierają doświadczenia zebrane podczas pracy z dziećmi i młodzieżą na zajęciach z robotyki edukacyjnej. W realizację projektu jest zaangażowany cały zespół Zakładu Systemów Złożonych.

Więcej szczegółów na temat spotkania na stronie: