Strona: Projekt ZSZ z medalem Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2022 / Zakład Systemów Złożonych

2022-05-13
, red.  Paweł Kuraś

W dniach 11-12 maja w Katowickim Spodku i MCK odbyły się XV Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG®2022. Wydarzenie to poświęcone jest międzynarodowej prezentacji potencjału i dorobku myśli technologicznej i nauki, tj. wynalazków, technologii i usług kierowanych do przemysłu, i zostało wsparte przez najwyższej rangi polskie i międzynarodowe instytucje i organizacje.

Na wydarzeniu tym obecna była delegacja Politechniki Rzeszowskiej, która zaprezentowała na swoim stoisku 4 prace powstałe w ramach projektu "Inkubator Innowacyjności 4.0", w tym jedną reprezentującą Zakład Systemów Złożonych, Wydziału Elektrotechniki i Informatyki - projekt Suntrail - System wspomagający kurację kosmetykami uzdrowiskowymi. Autorami projektu, ze strony Zakładu byli: dr hab. Dominik Strzałka, prof. PRz, mgr inż. Paweł Kuraś, MBA oraz mgr inż. Bartosz Kowal.

Jury konkursowe zdecydowało się przyznać projektowi "Suntrail" brązowy medal, co jest wielkim wyróżnieniem dla całego zespołu i z pewnością zmotywuje go do dalszych prac nad jego rozwojem. Nagrodę w imieniu całego zespołu odebrali reprezentanci PRz naszego wydziału - a więc Paweł Kuraś i Bartosz Kowal.

Suntrail to platforma która pomoże uzdrowiskom i spa posiadającym własne kosmetyki zbadać ich skuteczność, przez przebieg całej kuracji na pacjentach testowych, zbieraniu informacji zwrotnej od pacjentów, a także magazynowaniu pozyskanych w ten sposób danych i wyciąganiu z tego odpowiednich wniosków.

Więcej informacji na stronie projektu: https://suntrail.pl

Projekt został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności 4.0” realizowanego na Politechnice Rzeszowskiej, przy współpracy z Centrum Transferu Technologii Politechniki Rzeszowskiej.