Strona: Pracownicy Zakładu podczas dni otwartych PRz / Zakład Systemów Złożonych

Pracownicy Zakładu podczas dni otwartych PRz

2023-04-25
Na zdjęciu mgr inż. Michał Ćmil oraz uczeń

Dni otwarte

W dniach 20-21.04.2023 r. odbyły się „Dni otwarte” Politechniki Rzeszowskiej, podczas których aktywny udział brali również pracownicy naszego Zakładu.

Udział Zakładu Systemów Złożonych w wydarzeniu

W ramach drugiego dnia podczas tzw. Dni otwartych Wydziału Elektrotechniki i Informatyki” zainteresowani uczniowie i nauczyciele ze szkół średnich mieli okazję zwiedzić nasze zaplecze dydaktyczne, w tym m.in.:

• Laboratorium Sieci Komputerowych – mgr inż. Piotr Hadaj, mgr inż. Krzysztof Smalara
  • Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości – mgr inż. Mateusz Salach, mgr inż. Michał Ćmil

Podczas dni otwartych Wydziału w ramach projektu „Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA” przewidziane były także Wykłady tematyczne dla uczniów szkół średnich, które poprowadzili:

• Dr inż. Paweł Dymora
  • Dr inż. Mirosław Mazurek
  • Dr inż. Mariusz Nycz
  • Mgr inż. Bartosz Kowal

Ponadto w budynku V, przygotowane było stoisko Wydziału, które cieszyło się dużym powodzeniem wśród zwiedzających.  Jedno z stanowisk Wydziału obsługiwał mgr inż. Krzysztof Smalara.

Olimpiada Informatyczna – Keep It Secure

Podczas dni otwartych przeprowadzona została olimpiada informatyczna „Keep It Secure” skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Celem olimpiady jest sprawdzenie wiedzy uczniów, z zakresu znajomości zagadnień cyberbezpieczeństwa oraz motywacja do rozwoju w tym kierunku.

Organizatorami Olimpiady są pracownicy Zakładu Systemów Złożonych WEiI PRZ - dr inż. Mariusz Nycz, dr inż. Paweł Dymora, Prodziekan dr inż. Mirosław Mazurek oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne, oddział podkarpacki.

Podziękowania

Dziękujemy Pracownikom i Studentom za zaangażowanie w organizację Dnia Otwartego, za wspaniałą pracę!

Gorąco dziękujemy również Wszystkim, których mieliśmy zaszczyt gościć w tym dniu.