Strona: Poszerzenie współpracy z Uniwersytetem Laurentyńskim w Sudbury Kanada / Zakład Systemów Złożonych

Poszerzenie współpracy z Uniwersytetem Laurentyńskim w Sudbury Kanada

2020-08-25

Poszerza się współpraca pracowników Zakładu Systemów Złożonych z Uniwersytetem Laurentyńskim w Sudbury w Kanadzie. Uniwersytet Laurentyński to kanadyjska dwujęzyczna uczelnia publiczna kształcąca ponad 9 tysięcy studentów. Została założona w 1960 r w mieście Greater Sudbury, w prowincji Ontario, w Kanadzie.

Do tej pory współpraca była związana głównie z publikowaniem artykułów naukowych odnoszących się do problematyki porównywania parami i zastosowania tej metody, bezpieczeństwa w sieci Internet oraz modelowania rozwoju epidemii COVID-19. We środę 26 sierpnia odbędzie się obrona pracy magisterskiej Zhenyao Tang pt. Forecasting COVID-19 with Nonlinear Algorithmic Models, której promotorem jest prof. Waldemar W. Koczkodaj zaś jednym z recenzentów dr inż. Dominik Strzałka. Praca jest poświęcona problematyce użycia rozkładu Gamma do modelowania liczby dziennych przypadków zakażeń SARS-CoV-2 w odniesieniu do kilku wybranych krajów.

Zaproszenie na obronę w załączniku.