Strona: Ocena koleżeńska jako metoda pomiaru wpływu szkodliwego korzystania z Internetu / Zakład Systemów Złożonych

Ocena koleżeńska jako metoda pomiaru wpływu szkodliwego korzystania z Internetu

2023-06-30
Logo Methods

Zapraszamy do lektury artykułu pt. Peer assessment as a method for measuring harmful internet use opublikowanego w najnowszym numerze MethodsX, w którym międzynarodowy zespół w składzie: W.W. Koczkodaj, A. Kowalczyk, M. Mazurek, W. Pedrycz, G. Redlarski, E. Rogalska, D. Strzałka, A. Szymańska, A. Wiliński, O.S. Xue przedstawia opracowanie na temat szkodliwego korzystania z Internetu (Harmful Internet use , HIU). Celem badawczym było opracowanie dokładniejszej metody pomiaru HIU za pomocą nowatorskiej oceny wzajemnej. Może to stać się, wraz z wezwaniem do dalszych badań, przyczynkiem zmiany paradygmatu uzupełniającego różne skale ocen lub inny sposób oceny korzystania z Internetu. Oprócz klasycznej analizy statystycznej zastosowano równania strukturalne. Wyniki wskazują, że odsetek prawdziwie dodatnich wyników (TPR) jest znacznie wyższy niż oszacowano w innych badaniach.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej: