Strona: Nowe Koło Naukowe Machine Learning / Zakład Systemów Złożonych

Nowe Koło Naukowe Machine Learning

2020-09-02
Image via www.vpnsrus.com
Pod sam koniec sierpnia br., formalnie zostało utworzone nowe koło naukowe działające na Politechnice Rzeszowskiej: “Koło Naukowe Machine Learning”.  Koło przypisane jest do Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej PRz, a jego opiekunem został dr Michał Piętal, adiunkt w Zakładzie Systemów Złożonych, na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki PRz.  Koło zostało zainicjowane przez grupę studentów I roku kierunku Inżynieria i Analiza Danych, prowadzonego od r.a. 2019/20 na WMiFS PRz, ze wsparciem WEiI PRz (w szczególności, pracownicy naukowi Zakładu Systemów Złożonych prowadzą zajęcia na tym kierunku).  Koło naukowe integruje studentów obecnego już, II roku wspomnianego kierunku na WMiFS, ale do uczestnictwa, zapraszamy również studentów WEiI, w szczególności, z kierunku Informatyka i pokrewnych oraz studentów i doktorantów innych Wydziałów.

Koło swoją nieformalną działalność rozpoczęło już w kwietniu br.  W tym czasie, do końca r.a. 2019/20, w trybie on-line, zrealizowano dwa ciekawe wydarzenia: "Hackathon COVID-19" (tj. wyznaczanie reguł asocjacyjnych pomiędzy zmiennymi, z heterogenicznych źródeł danych) oraz "Warsztaty PowerBI", zrealizowane dzięki uprzejmości firmy DELOITTE CE Business Services (Rzeszów).  Zagadnienia poruszane na Kole, obejmują szeroko rozumianą tematykę: uczenia maszynowego (Machine Learning), sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence), przetwarzania dużych zbiorów danych (BigData), systemów analityki biznesowej (Business Intelligence), czy internetu rzeczy (Internet of Things).  W trakcie spotkań, nacisk położony jest zdecydowanie na aspekt praktyczny.  Oczywiście, zapraszamy również do uczestnictwa, studentów I roku kierunku Inżynieria i Analiza Danych!!

Image via www.vpnsrus.com by Mike MacKenzie under CC BY 2.0