Strona: Międzynarodowa Konferencja Naukowa Economic and Societal Challenges of the European Economy / Zakład Systemów Złożonych

2022-09-19
Uniwersytet Śląski

Międzynarodowa konferencja naukowa pt. Economic and Societal Challenges of the European Economy kontynuuje wieloletnią tradycję konferencji na tematy polityki gospodarczej państw członkowskich UE, organizowanych przez Uniwersytet Śląski w Opawie, Wyższa Szkoła Administracji w Karwinie, Wydział Ekonomii i Administracji Publicznej wraz z Politechniką Ostrawską, Wydziałem Ekonomii, Zakładem Polityki Gospodarczej, a później Uniwersytetem PRIGO. Tegoroczna konferencja odzwierciedla faktyczną sytuację w gospodarce europejskiej i światowej. Celem konferencji jest omówienie nie tylko aktualnego stanu gospodarki europejskiej, na którą wpływ miały pandemie, ale także jej rozwoju w kolejnych latach oraz możliwych przyszłych wyzwań, z którymi być może będziemy musieli się zmierzyć.

W 2022 r. konferencja była organizowana przez Uniwersytet Śląski w Opawie, Wyższa Szkoła Administracji w Karwinie, Wydział Ekonomii i Administracji Publicznej i odbywa się w Zámečku Petrovice (Chateau Petrovice) w Petrovicach koło Karwiny w dniach 13-15 września.

W czasie konferencji, prof. Dominik Strzałka wygłosił referat pt. Risks, challenges and opportunities – cybersecurity in SME’s. Case study about Poland