Strona: Konkurs Młodych Mistrzów / Zakład Systemów Złożonych

Konkurs Młodych Mistrzów

2019-03-13

Podstawowym celem sesji Młodych Mistrzów jest promocja stosowania narzędzi i metod z zakresu nauk ekonomicznych do oceny efektywności oraz modelowania kosztów rozwiązań innowacyjnych w dziedzinie cyfrowej modernizacji infrastruktury informacyjnej państwa.

W kolejnych edycjach sesji Młodych Mistrzów bierze udział coraz więcej przedstawicieli środowisk uczelnianych i kół naukowych. Na początku było to 40 osób, ostatnio ponad 50.

Konkurs Młodych Mistrzów jest przeznaczony dla studentów studiów I, II i III stopnia prezentujących własne koncepcje informatyczne, własne programy lub praktyczne zastosowania w przemyśle informatycznym. Mile widziane są zgłoszenia pasjonatów informatyki z kierunków nieinformatycznych, na przykład członków kół naukowych, szczególnie gdy dotyczą one konkretnych zastosowań informatyki w różnych dziedzinach życia. Przedstawiane prace mogą (ale nie muszą) być efektem prac dyplomowych, niekoniecznie już zakończonych. Prace mogą być zespołowe.

Przebieg konkursu

I etap – uczestnicy do dnia 10 maja 2019 r. nadsyłają 10-minutowe prezentacje (PowerPoint, PDF) oraz dwustronicowy opis tekstowy. Na tej podstawie w ciągu 20 dni Jury wybierze finalistów, którzy następnie zostaną zaproszeni do nieodpłatnego udziału w Forum. Prace zakwalifikowane do finału będą opublikowane na stronie Forum oraz w drukowanych materiałach konferencyjnych.

II etap – spośród finalistów Jury zakwalifikuje wybrane prace do wystąpień w czasie specjalnej sesji na Forum. Jury będzie oceniać zarówno poziom merytoryczny tych prac, jak i sposób ich prezentacji. Ogłoszenie Laureatów Konkursu nastąpi na końcowej sesji Forum, a oficjalne wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród rzeczowych – w trakcie późniejszego spotkania w Ministerstwie Cyfryzacji. Dyplomy są także wręczane przedstawicielom instytucji naukowych, z których pochodzą opiekunowie Laureatów.

Nagrody

O wynikach decyduje Jury Konkursu Sesji „Forum Młodych Mistrzów”, składające się z przedstawicieli: Narodowego Banku Polskiego, Ministerstwa Cyfryzacji, Polskiego Towarzystwa Informatycznego i Fundacji Rozwoju Informatyki.

Nagrody w Konkursie będą przyznawane w następujących kategoriach:

• Najlepsza merytorycznie praca
  • Najlepsza praca z zakresu informatyzacji administracji publicznej
  • Najlepsza praca z zakresu ochrony danych osobowych
  • Praca o największym pierwiastku algorytmicznym
  • Praca najbardziej wybiegająca w przyszłość
  • Najlepiej wygłoszona ( w sensie oratorskim) praca

Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z organizatorem Konkursu Młodych Mistrzów: BizTech Konsulting SA, tel. 22 100 10 50, forum@biztech.pl