Strona: Konferencja Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego Podkarpacie 2022 / Zakład Systemów Złożonych

Konferencja Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego Podkarpacie 2022

2022-06-09
, red.  Bartosz Kowal
Logo konferencji

W dniu 2 czerwca 2022 w Rzeszowie w hotelu Prezydenckim odbyła się siódma edycja konferencji Światowy Dzień  Społeczeństwa Informacyjnego Podkarpacie 2022. Konferencja została zorganizowana przez Oddział Podkarpacki Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Rzeszowski Oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej jako część ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia  Społeczeństwa Informacyjnego ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z dnia 27 marca 2006. W szczególności w organizację wydarzenia zaangażowani byli pracownicy Zakładu Systemów Złożonych dr inż. Andrzej Paszkiewicz, dr inż. Marek Bolanowski oraz mgr inż. Mateusz Salach.  Należy podkreślić, że Zakład Systemów Złożonych aktywnie wspiera organizację tego wydarzenia od pierwszej edycji, która odbyła się 2015 roku.

Podczas konferencji władze Politechniki Rzeszowskiej reprezentował Prorektor ds. nauki dr hab. inż. Lesław Gniewek, prof. PRz oraz Dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki dr hab. inż. Roman Zajdel, prof. PRz.

W ramach konferencji, z okazji obchodów Roku Ignacego Łukasiewicza uczestnicy mieli okazję zapoznać się z jego sylwetką oraz wpływem jego wynalazków na rozwój regionu. Ponadto w trakcie konferencji przedstawione zostały zagadnienia z obszaru zdalnej medycyny, projektowania systemów telekomunikacyjnych z uwzględnieniem ruchu o charakterze konwergentnym. W trakcie konferencji można było również obejrzeć prace konkursowe i publikacje zgłoszone w ramach VI edycji Konkursu Młodych Inżynierów.

W wydarzeniu uczestniczyło około 100 osób – przedstawicieli firm, jednostek administracji publicznej oraz uczelni wyższych. Spotkanie stało się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w obszarze projektowania i eksploatacji systemów klasy IoT oraz stanowiło okazję do prezentacji trendów oraz nowych rozwiązań z zakresu telemedycyny i systemów rozproszonych.

Chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację konferencji.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie https://sdsi.prz.edu.pl/

Powrót do listy aktualności

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.

Akceptuję