Strona: Implementation of UI methods and UX in VR in case of 3D printer tutoria / Zakład Systemów Złożonych

Implementation of UI methods and UX in VR in case of 3D printer tutoria

2022-09-22
Logo konferencji

Podczas międzynarodowej konferencji: „The 21st International Conference on Intelligent Software Methodologies, Tools, and Techniques SOMET 2022 (20-22.09.2022)” Kitakyushu, Japonia wygłoszony został przez dr. inż. Andrzeja Paszkiewicz oraz mgr. inż. Mateusza Salacha referat pt. Implementation of UI methods and UX in VR in case of 3D printer tutoria.  Zaprezentowane podczas konferencji wyniki badań są efektem międzynarodowej współpracy. Zespół badawcza tworzyli dr inż. Andrzej Paszkiewicz, dr inż. Marek Bolanowski, mgr inż. Mateusz Salach (Zakład Systemów Złożonych PRz), prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik (Katedra Konstrukcji Maszyn PRz), inż. Hubert Wójcik (WEiI PRz) oraz dr hab. Maria Ganzha, dr hab. Marcin Paprzycki (Instytut badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk), a także Fotios Konstantinidis (Institute of Communication and Computer Systems, Atheny, Grecja) i dr inż. Carlos E. Palau (Communications Department, Universitat Politècnica de València, Hiszpania).

W ramach materiałów pokonferencyjnych opublikowano artykuł pt. Implementation of UI methods and UX in VR in case of 3D printer tutoria (wg. wykazu MEiN 70 pkt.). Zapraszamy do zapoznania się za artykułem na stronie: https://ebooks.iospress.nl/doi/10.3233/FAIA220275

Artykułu odnosi się do implementacji aspektów UI i UX w ramach nowej metodyki tworzenia rozwiązań VR na potrzeby przemysłu. Jako przykład implementacji nowego podejścia omówiono opracowanie kursu dotyczącego obsługi profesjonalnej drukarki 3D.

Prace realizowane były m.in. w ramach zadania nr 2 w projekcie finansowanym ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” w latach 2019 - 2022 nr projektu 027/RID/2018/19 kwota finansowania 11 999 900 zł.