Strona: Edukacja w zakresie cyberbezpieczeństwa dla MŚP / Zakład Systemów Złożonych

Edukacja w zakresie cyberbezpieczeństwa dla MŚP

2024-01-19
Okładka materiałów pokonferencyjnych

Transformacja cyfrowa wprowadziła dla firm szereg nowych możliwości biznesowych, ale także nowe zagrożenia. Cyberbezpieczeństwo stanowi dziś poważny problem dla przedsiębiorstw, zwłaszcza małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), które są bardziej bezbronne. MŚP zazwyczaj nie mają wewnętrznego działu IT, a ich pracownicy i kierownictwo nie są przyzwyczajeni do radzenia sobie z zagrożeniami cybernetycznymi. Dlatego istotne jest, aby pomóc kierownictwu MŚP zrozumieć potrzebę wprowadzenia odpowiedniej polityki bezpieczeństwa IT i zapewnienia odpowiedniego szkolenia ich pracownikom. Projekt InCyT (Interdyscyplinarne Szkolenie Cybernetyczne) Erasmus +  ma na celu przeszkolenie kadr firm, które nie posiadają u swoich pracowników konkretnych umiejętności informatycznych, w zakresie radzenia sobie z problemami związanymi z cyberbezpieczeństwem. Program szkoleniowy identyfikuje i odpowiada na potrzeby szkoleniowe zarówno menedżerów, jak i personelu, opracowując dwa różne kursy szkoleniowe. W artykule opisano podejście projektowe i jego wczesne rezultaty.

Szczegóły i bezpośredni dostęp do artykułu: