Strona: Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) / Zakład Systemów Złożonych

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

2023-02-07
Prelegent: dr inż. Mirosław Mazurek

W dniu dzisiejszym tj. 7 lutego 2023  obchodziliśmy kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Z tej okazji pracownicy naszego Zakładu przeprowadzili  w Zespole Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku wykłady dotyczące problematyki bezpiecznego korzystania w sieci Internet i jej zasobów. Organizatorem wydarzenia podobnie jak w poprzednim roku był dr inż. Mariusz Nycz, pracownik Zakładu Systemów Złożonych WEiI działający we współpracy z Prodziekanem WEiI PRz dr inż. Mirosławem Mazurkiem oraz koordynatorem WEiI ds. promocji dr inż. Pawłem Dymorą. Po krótkim przywitaniu uczestników spotkania przez wice-dyrektora szkoły Pana Waldemara Tłuczka i Prodziekana WEiI dra inż. Mirosława Mazurka oraz dr inż. Mariusza Nycza rozpoczęła się główna część wydarzenia. Wygłoszone zostały następujące referaty:

1. 8:45 - 9:35, dr inż. Mirosław Mazurek, prodziekan WEiI Politechniki Rzeszowskiej – „Cyberbezpieczeństwo i prywatność w sieci”.
  2. 9:45 – 10:30, dr inż. Mariusz Nycz, pracownik Zakładu Systemów Złożonych WEiI – „Bezpieczeństwo informacji”.

Wydarzenie zorganizowane było w formie stacjonarnej i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Udział w nim wzięło ponad 150 uczniów szkoły wraz z nauczycielami. W kwietniu 2023 r. na WEiI PRz, planowana jest olimpiada informatyczna dotycząca cyberbezpieczeństwa, na którą już dziś zapraszamy wszystkich uczniów z Województwa Podkarpackiego.