Strona: Dariusz Rączka – nowy asystent w Zakładzie Systemów Złożonych / Zakład Systemów Złożonych

Dariusz Rączka – nowy asystent w Zakładzie Systemów Złożonych

2024-03-12
mgr inż. Dariusz Rączka

Począwszy od 15 lutego 2024 r. zespół pracowników Zakładu Systemów Złożonych powiększył się o kolejnego pracownika: mgr inż. Dariusza Rączkę, który będzie pełnił rolę asystenta badawczo-dydaktycznego.

Mgr inż. Dariusz Rączka ukończył Politechnikę Rzeszowską na kierunku Informatyka, o specjalności Systemy i Sieci Komputerowe, który od lutego 2024 r. dołączył do grona asystentów Zakładu Systemów Złożonych. Jego główny obszar zainteresowań związany jest z cloud computingiem, automatyzacją zadań oraz praktycznym wykorzystaniem AI i ML.

Swoje umiejętności i doświadczenie opiera na praktyce. Przez kilka lat pełnił on rolę inżyniera systemów i sieci komputerowych, a obecnie poza pracą na uczelni rozwija się jako DevOps w jednej z największych na świecie firm z branży marketingowej.

Już jako student zdobywał doświadczenie naukowe aktywnie biorąc udział w konferencjach oraz współtworząc publikacje.

Życzymy udanej i owocnej pracy!