Strona: Brązowa Odznaka PTI dla pracownika naukowego WEiI PRz / Zakład Systemów Złożonych

Brązowa Odznaka PTI dla pracownika naukowego WEiI PRz

2023-04-04
Prezes oraz vice-prezes wręczający nagrodę

O wydarzeniu
W dniu 30 marca odbyło się IV Walne Zgromadzenie Członków Oddziału Podkarpackiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Podczas Walnego Zgromadzeniu wybrano skład Zarządu Oddziału Podkarpackiego PTI na nową kadencję. W trackie posiedzenia wręczono Brązową Odznakę PTI koledze Pawłowi Dymorze.

Odznaczony
Dr inż. Paweł Dymora od 2012 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Informatycznego Oddział Podkarpacki, gdzie od samego początku bardzo aktywnie działa. W 2016 r. został członkiem Zarządu Oddziału Podkarpackiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego, obejmując stanowisko w Sądzie Koleżeńskim. Od pierwszej edycji Światowych Dni Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego – SDSI zaangażował się w prace komitetu organizacyjno-programowego tego wydarzenia (udział w komitecie w edycjach: 2015, 2016, 2017, 2018). Aktualnie jest członkiem komitetu organizacyjnego i rady naukowej konferencji studenckiej Something About IT Security organizowanej przez pracowników Zakładu Systemów Złożonych Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej, która od 2021 r. objęta jest honorowym patronatem PTI. W 2020 r. dr Dymora został powołany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne na członka Krajowego Komitetu Organizacyjnego Konkursu PTI - "GEEK - Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe" jednocześnie pełniąc obowiązki Przewodniczącego Oddziałowego (PTI o. Rzeszów) Komitetu Organizacyjnego Konkursu. Ponadto, w ramach konkursu GEEK pełnił funkcję oddziałowego przewodniczącego jury, oraz członka jury na szczeblu krajowym. Konkurs odniósł duży rozgłos i cieszy się dużą popularnością, a w chwili obecnej dr Dymora intensywnie pracuje przy trzeciej edycji wydarzenia, gdzie dzięki jego staraniom, konkurs został objęty honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Dr inż. Paweł Dymora w 2022 r. był recenzentem w XXXIX Ogólnopolskim Konkursie Polskiego Towarzystwa Informatycznego na najlepsze prace magisterskie z dziedziny informatyki. Ponadto w 2023 r. został powołany na stanowisko koordynatora/recenzenta do Ogólnopolskiego Międzyuczelnianego Konkurs Młodych Mistrzów organizowanego przez Radę Programową Forum Teleinformatyki objętej honorowym patronatem przez PTI.

Odznaki PTI
Odznaka PTI jest wyróżnieniem nadawanym przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa osobom szczególnie zasłużonym dla stowarzyszenia. Odznaka PTI ma formułę trójstopniową: odznaka brązowa, srebrna i złota.

Więcej informacji na stronie: https://rzeszow.pti.org.pl/walne-zgromadzenie-czlonkow-oddzialu/