Strona: Akademia ProtoLab / Zakład Systemów Złożonych

Akademia ProtoLab

2022-04-28
, red.  Bartosz Kowal
Protolab

Akademia Protolab to bezpłatny dla uczestników program obejmujący szkolenia z zakresu zagadnień biznesowych czy startupowych, ale także spotkania z Mentorami reprezentującymi świat nauki oraz biznesu. Dodatkowo podczas programu uczestnicy opracowują koncepcje projektowe z danego obszaru (najbliższa edycja dotyczy tematyki IT), które to następnie biorą udział w konkursie.

Główną rolą Mentora jest spotkanie z uczestnikami i wygłoszenie wykładu inspiracyjnego trwającego 30-40 min, podczas którego Mentor może wskazać kierunki rozwoju czy wyzwania jakie są obecnie aktualne w danej branży, przybliżyć inne zagadnienia związane z tematyką IT, które mogą być istotne np. planowaniu kariery czy realizacji projektów w branży IT.

Oferta Protolab jest kierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych w celu prezentacji potencjału i możliwości rozwoju w województwie, zachęcenia do wybierania regionalnych uczelni, i umożliwienia kontaktu z naukowcami z regionu. Duża wartością programu jest fakt, iż uczestnicy łączą się w mieszane zespoły uczniowsko-studenckie,  także międzyszkolne i międzyuczelnianie, wymieniając się doświadczeniem i uzupełniając nawzajem kompetencyjnie.

W sobotę, 23 kwietnia 2022 r. wykład pt. Cyfryzacja i cyberbezpieczeństwo - współczesne wyzwania i technologie przyszłości wygłosił dr hab. inż. Dominik Strzałka, prof. PRz.

Stronę programu można znaleźć pod linkiem https://event.pcinn.org/akademiaprotolab

Powrót do listy aktualności

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.

Akceptuję